Kontakta oss

Hos oss får du en personlig kontakt och vi hjälper dig att välja det smörjmedelssortiment som passar dina fordon, maskiner och verksamhet bäst. Med över 200 högpresterande smörjmedel, rådgivning, teknisk support samt säkra leveranser ser vi till att du kan optimera din produktion.

 

Kundservice

Vi har ett brett sortiment av smörjmedel och levererar dit du behöver dem. 

Kontakta kundservice via e-post smorjmedel@okq8.se eller ring tfn 020-88 88 00. Kundservice har öppet helgfria vardagar kl. 08--16.00.

Varmt välkommen med din beställning!

Teknisk Support

Kontakta produktteknik för teknisk service och rådgivning. Skicka e-post till produktteknik@okq8.se eller ring tfn 08-506 805 40. Produktteknik har öppet helgfria vardagar kl. 08--15.00

Försäljning

Återförsäljare/kedjor

Marcus Hjort
Key Account Manager
E-post:
marcus.hjort@okq8.se
Tfn +46 (0)70-799 01 10

OEM (fr.o.m. 2022-02-01)

Tom Semb-Johansson
Key Account Manager
E-post:  
Tom.Semb@okq8.se
Tfn +46 (0)70-768 02 14

Region Mellansverige, Öst samt Finland

Peter Danielson
Account Manager
E-post: 
peter.danielson@okq8.se
Tfn +46 (0)70 -268 01 29

Region Mellansverige, väst

Magnus Broman
Account Manager
E-post:  Magnus.Broman@okq8.se
Tfn +46 (0)70-322 26 92

Region Syd

Markus Sonesson
Account Manager
E-post:  markus.sonesson@okq8.se
Tfn +46 (0)70 -268 13 02

Region Norr samt Norge

Fredrik Brännström
Account Manager
E-post:  fredrik.brannstrom@okq8.se
Tfn +46 (0)70-268 00 26

Q8Oils Sverige

Niclas Bergelin
Sales Manager
E-post: 
niclas.bergelin@okq8.se
Tfn +46 . (0)70 799 02 40