Kontakta oss

Vi strävar efter att ha ett nära samarbete med våra kunder och hjälper dig att välja det smörjmedelssortiment som passar dina fordon, maskiner och verksamhet bäst.
 

Kundservice

Vi har ett brett sortiment av smörjmedel och levererar dit du behöver dem. 

Kontakta kundservice via e-post smorjmedel@okq8.se eller ring tfn 020-88 88 00. Kundservice har öppet helgfria vardagar kl. 08--16.00.

Varmt välkommen med din beställning!

Teknisk Support

Kontakta produktteknik för teknisk service och rådgivning. Skicka e-post till produktteknik@okq8.se eller ring tfn 08-506 805 40. Produktteknik har öppet helgfria vardagar kl. 08--15.00

Försäljning

Återförsäljare/kedjor

Marcus Hjort
Key Account Manager
E-post: marcus.hjort@okq8.se
Tfn +46 (0)70-799 01 10

Tom Semb-Johansson

Key Account Manager
OEM (fr.o.m. 2022-02-01)
E-post: Tom.Semb@okq8.se
Tfn +46 (0)70-768 02 14

Peter Danielson

Account Manager
Region Mellansverige, Öst samt Finland
E-post: peter.danielson@okq8.se
Tfn +46 (0)70 -268 01 29

Magnus Broman

Account Manager
Region Mellansverige, väst
E-post:  Magnus.Broman@okq8.se
Tfn +46 (0)70-322 26 92

Markus Sonesson

Account Manager
Region Syd
E-post:  markus.sonesson@okq8.se
Tfn +46 (0)70 -268 13 02

Region Norr samt Norge

Fredrik Brännström
Account Manager
E-post:  fredrik.brannstrom@okq8.se
Tfn +46 (0)70-268 00 26

Niclas Bergelin

Sales Manager
Q8Oils Sverige
E-post: niclas.bergelin@okq8.se
Tfn +46 . (0)70 799 02 40